۰۲۱-۴۴۰۳۰۳۰۸

آدرس: تهران، بلوار فردوس شرق، روبروی آیریک سنتر جنوبی، بالای بانک شهر

جشنواره عیدانه سیسمونی مریم تا عید غدیر
۱۰ درصد تخفیف + ارسال رایگان
فهرست عناوین مطلب
خانه / مجله سیسمونی مریم / راهنمای خرید / انواع ویترین اتاق کودک: بهترین مدل‌های ویترین کودک کدامند؟

انواع ویترین اتاق کودک: بهترین مدل‌های ویترین کودک کدامند؟

انواع ویترین اتاق کودک

مهم‌ترین مسئله پس از تکمیل و خرید سیسمونی نوزاد، مرتب نگه‌داشتن وسایل کودک است. اگر شما هم دغدغه این موضوع را دارید، ویترین اتاق کودک، از جمله وسایلی است که می‌تواند به شما کمک کند. ویترین اتاق کودک، یک نوع قفسه یا کابینت است که برای نگهداری و به نمایش گذاشتن وسایل کودک، از جمله، اسباب‌بازی، کتاب، عروسک، لوازم هنری و لوازم دکوری استفاده می‌شود. ویترین‌ها می‌توانند در اشکال، اندازه و سبک‌های گوناگون مختلف باشند. ویترین‌ها، علاوه‌بر کمک به مرتب نگه‌داشتن وسایل، می‌توانند به زیبایی و جذابیت اتاق کودک اضافه کنند. استفاده از تمام این ویژگی‌ها و مزایا، نیازمند یک خرید درست است. در این مقاله، انواع ویترین اتاق کودک را بررسی می‌کنیم. همراه سیسمونی مریم بمانید.

انواع ویترین اتاق کودک بر اساس جنس

ویترین‌های اتاق کودک را می‌توان بر اساس جنس به دسته‌های مختلفی تقسیم کرد. آشنا‌شدن با انواع جنس‌های ویترین، به شما کمک می‌کند هنگام خرید با مشکل مواجه نشوید و آگاهانه دست به انتخاب‌‌ بزنید. در این بخش، انواع ویترین اتاق کودک، بر اساس جنس را توضیح می‌دهیم.

 • ویترین اتاق کودک چوبی: ویترین‌های چوبی، یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای اتاق کودکان به‌حساب می‌آیند. این ویترین‌ها، بادوام و شیک بوده و در طیف وسیعی از رنگ‌ها و سبک‌های مختلف تولید می‌شوند.
 • ویترین اتاق کودک جنس MDF: ویترین‌های اتاق کودک MDF، نسبت به ویترین‌های چوبی گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. بسیار بادوام بوده و در طیف وسیعی از طرح‌ها و رنگ‌ها به بازار عرضه می‌شوند.
 • ویترین اتاق کودک فلزی: ویترین‌های فلزی، گزینه‌ای بادوام و مدرن برای اتاق کودکان هستند. آن‌ها در طیف وسیعی از طرح‌ها، رنگ‌ها و سبک‌های مختلف موجود هستند و می‌توان از آن‌ها برای ایجاد یک دکوراسیون صنعتی یا معاصر در اتاق کودک استفاده کرد. به‌دلیل سرد‌بودن فلز، می‌توانید آن را با مواد گرم‌تری مانند چوب یا پارچه ترکیب کنید.
ویترین‌های اتاق کودک MDF، بسیار بادوام بوده و در طیف وسیعی از طرح‌ها و رنگ‌ها به بازار عرضه می‌شوند.
ویترین‌های اتاق کودک MDF، بسیار بادوام بوده و در طیف وسیعی از طرح‌ها و رنگ‌ها به بازار عرضه می‌شوند.
 • ویترین اتاق کودک شیشهای: ویترین‌های شیشه‌ای، یکی از شیک‌ترین انواع ویترین اتاق کودک هستند که می‌توانند ظاهری مدرن به اتاق کودک شما ببخشند. آن‌ها به نمایش اشیاء داخل ویترین کمک کرده و در روشن‌ترشدن اتاق اثرگذار هستند. با این وجود، به‌دلیل شکننده‌بودن شیشه، ممکن است این جنس ویترین، برای خانواده‌هایی که دارای کودکان نوپا هستند، مناسب نباشد.
 • ویترینهای اتاق کودک پلاستیکی: ویترین‌های پلاستیکی، گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه و سبک برای اتاق کودکان به‌حساب می‌آیند. ویترین‌های پلاستیکی بسیار ارزان بوده و تمیزکردن آن‌ها آسان است. با این وجود، پلاستیک به اندازه سایر مواد مانند چوب و MDF بادوام نبوده و ممکن است به اندازه آن‌ها شیک به نظر نرسد.

انواع ویترین اتاق کودک بر اساس طرح

ویترین‌های اتاق کودک در طرح‌های مختلفی موجود هستند که به بررسی چند مورد از آن‌ها می‌پردازیم.

 • ویترینهای ساده اتاق کودک: این ویترین‌های اتاق کودک، دارای طرحی ساده و مینیمالیستی هستند و برای اتاق‌هایی با دکوراسیون مدرن مناسبند.
 • ویترینهای طرحدار اتاق کودک: این ویترین‌ها دارای طرح‌های مختلفی، از جمله شخصیت‌های کارتونی، حیوانات، گل‌ها و موارد دیگر هستند که برای اتاق‌ دختر و پسر و اتاق‌هایی با دکوراسیون فانتزی مناسبند.
 • ویترینهای کلاسیک اتاق کودک: این ویترین‌ها یکی از برترین انواع ویترین اتاق کودک هستند که طراحی کلاسیک و سنتی داشته و برای اتاق‌هایی با دکوراسیون کلاسیک مناسب هستند.
 • ویترین‌های مدرن اتاق کودک: این ویترین‌ها دارای طراحی مدرن و امروزی هستند و برای اتاق‌هایی که دکوراسیون امروزی دارند، مناسب هستند.
 • ویترینهای فانتزی اتاق کودک: این ویترین‌ها دارای طرح‌هایی فانتزی بوده که در جلب توجه کودکان بسیار موثر هستند. از این نوع ویترین، می‌توان در دکوراسیون‌هایی که با وسایل فانتزی ترکیب شده‌اند، استفاده کرد.
 • ویترینهای ترکیبی اتاق کودک: این نوع ویترین‌ها، ترکیبی از طرح‌ها و سبک‌های مختلف بوده و برای اتاق‌هایی که دکوراسیونی ترکیبی دارند، مناسب هستند.
ویترین‌های ساده با طرحی مینیمالیستی، برای اتاق‌هایی با دکوراسیون مدرن مناسبند.
ویترین‌های ساده با طرحی مینیمالیستی، برای اتاق‌هایی با دکوراسیون مدرن مناسبند.

هنگام انتخاب انواع ویترین اتاق کودک بر اساس طرح‌های گوناگون، به نکات زیر توجه داشته باشید.

 • طرح ویترین باید با طرح دکوراسیون اتاق کودک شما هماهنگی داشته باشد.
 • طرح ویترین انتخابی، باید با سن و سلیقه کودک همخوانی داشته باشد.
 • پس از انتخاب طرح، باید به جنس مرغوب و بادوام ویترین توجه کرد.
 • ویترین باید دارای قفسهها و کشوهای کافی برای نگهداری از وسایل کودک باشد.
 • ویترین باید دارای تمام ویژگیهای ایمنی باشد تا به کودک آسیبی نرسد.

انواع ویترین بر اساس مقدار فضای مفید

ویترین‌های اتاق کودک، در اندازه‌ها و اشکال مختلفی موجود هستند. می‌توان انواع ویترین اتاق کودک را بر اساس مقدار فضای مفید به دسته‌های زیر تقسیم کرد.

 • ویترینهای کوچک: این ویترین‌ها کوچک بوده و برای اتاق‌هایی که فضای کمی دارند، مناسب هستند.
 • ویترینهای متوسط: این ویترین‌ها برای اتاق‌هایی با ابعاد متوسط مناسب هستند و فضای کافی را برای مرتب‌نگه‌داشتن وسایل کودک فراهم می‌کنند.
 • ویترینهای بزرگ: اگر اتاق کودک شما فضای بزرگی دارد، می‌توانید از این نوع ویترین استفاده کنید. ویترین‌های بزرگ برای نگهداری وسایل دکوری کودک، فضای زیادی را فراهم می‌کنند.
 • ویترینهای گوشهای: از این نوع ویترین‌ها، می‌توان در گوشه‌های اتاق کودک و فضاهایی که بلااستفاده هستند، استفاده کرد و وسایل زیادی را در آن‌ها جای داد.
 • ویترینهای دیواری: این نوع ویترین را می‌توان به دیوارها نصب کرد و ویژگی اصلی آن‌ها این است که فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند.
با ویترین‌های دیواری می‌توانید فضای اتاق کودک را بزرگ نگه دارید.
با ویترین‌های دیواری می‌توانید فضای اتاق کودک را بزرگ نگه دارید.

هنگام انتخاب ویترین اتاق کودک و اضافه کردن آن به لیست سیسمونی، لازم است به نکات زیر دقت کنید.

 • اندازه ویترین باید متناسب با اندازه اتاق کودک باشد.
 • ویترین باید فضای کافی را برای نگهداری از وسایل کودک داشته باشد.
 • ویترین باید بهگونهای باشد که بهراحتی قابل دسترس باشد.
 • ویترین باید تمام ویژگیهای ایمنی را داشته باشد.

بیشتر بخوانید: چیدمان ویترین اتاق کودک

انواع ویترین اتاق کودک بر اساس اندازه

هنگام انتخاب ویترین مناسب برای اتاق کودک، علاوه‌بر زیبایی باید به عوامل مختلفی مانند سن کودک، جنسیت و فضای موجود اتاق کودک توجه داشته باشید. اندازه ویترین، یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که باید به آن توجه کرد. در این بخش، به بررسی انواع ویترین اتاق کودک بر اساس اندازه می‌پردازیم.

 • ویترینهای کوچک: این اندازه ویترین، برای اتاق‌هایی که کوچک بوده و فضای کمی دارند، مناسب هستند. ویترین‌های کوچک، فضای کمی را اشغال می‌کنند و معمولاً قیمت مناسبی دارند. در این ویترین‌ها می‌توان عروسک‌های کوچک، اسباب‌بازی‌های مورد علاقه و لوازم تزیینی مخصوص کودک را قرار داد.
 • ویترینهای متوسط: اگر اتاق کودک شما اندازه‌ای متوسط دارد، بهتر است ویترین سایز متوسط را خریداری کنید. این ویترین‌ها در طیف گسترده‌ای از طرح‌ها و مدل‌ها تولید شده و قیمت مناسبی دارند. می‌توانید وسایل مختلفی، از جمله کتاب، عروسک، اسباب‌بازی و لوازم هنری را در آن‌ها قرار دهید.
 • ویترینهای بزرگ: در اتاق‌هایی که بزرگ هستند و فضای کافی برای قراردادن ویترین کودک را دارند، می‌توان از ویترین‌های سایز بزرگ استفاده کرد. در این ویترین‌ها، به‌دلیل فضای ذخیره‌سازی جادار می‌توان وسایل مختلف و بزرگی مانند کتاب‌های درسی، جام‌های مختلف ورزشی، مجسمه و تابلو را قرار داد. قیمت ویترین‌های بزرگ به‌دلیل اندازه بزرگ‌تر خود نسبت به ویترین‌های کوچک و متوسط بیشتر است.
ویترین‌های بزرگ، به‌دلیل فضای ذخیره‌سازی جادار می‌توانند وسایل مختلف و بزرگ را در خود جای دهند.
ویترین‌های بزرگ، به‌دلیل فضای ذخیره‌سازی جادار می‌توانند وسایل مختلف و بزرگ را در خود جای دهند.

انواع ویترین اتاق کودک بر اساس قیمت

ویترین‌های اتاق کودک، در طیف وسیعی از قیمت‌ها به بازار عرضه می‌شوند. عوامل مختلفی در تعیین قیمت آن‌ها اثرگذارند؛ از جمله:

 • جنس ویترین: ویترین‌های ساخته شده از مواد ارزان‌تر مانند MDF، به‌طور کلی قیمت مناسب‌تری نسبت به ویترین‌های ساخته شده از چوب‌های سخت مانند بلوط یا ماهون دارند.
 • اندازه ویترین: ویترین‌های بزرگ‌تر، قیمت بالاتری نسبت به ویترین‌های کوچک‌تر دارند.
 • سبک ویترین: ویترین‌های طرح‌دار، نسبت به ویترین‌های ساده قیمت بالاتری دارند.
 • برند ویترین: ویترین‌های برندهای معروف و شناخته‌شده، معمولاً قیمت بالاتری دارند.
 • داشتن ویژگیهای اضافه: ویترین‌هایی که دارای ویژگی‌های اضافه مانند کشو، قفسه، درب شیشه‌ای و روکش شیشه‌ای هستند، قیمت بیشتری دارند.

به‌طور کلی انواع ویترین اتاق کودک، به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند.

ویترین‌های ارزان قیمت

این ویترین‌ها، معمولاً از موادی مانند تخته سه‌لا تهیه شده و طراحی ساده‌ای دارند. دوام آن‌ها ممکن است به اندازه ویترین‌های گران‌قیمت نباشد؛ اما یک راه عالی برای مرتب نگه‌داشتن وسایل کودک و به نمایش‌گذاشتن آن‌ها به حساب می‌آیند.

ویترین‌های دارای قیمت مناسب

این ویترین‌ها، از مواد باکیفیت‌تری مانند چوب جامد ساخته شده و طراحی پیچیده‌تری دارند. آن‌ها ممکن است دارای ویژگی‌های اضافه‌ای مانند کشو، قفسه و درب شیشه‌ای باشند.

ویترین‌های رده بالا

در ساخت این دسته از ویترین‌ها، از بهترین مواد مانند چوب ماهون یا بلوط استفاده شده و دارای طراحی منحصربه‌فردی هستند. داشتن ویژگی‌های اضافی و کاربردی در قیمت بالای آن‌ها اثرگذار است.

هنگام انتخاب بهترین ویترین اتاق کودک، باید به بودجه و نیازهای کودکتان توجه داشته باشید‌. در سایت سیسمونی مریم، این امکان برای شما فراهم شده تا با انواع ویترین‌های اتاق کودک آشنا شوید و برای خرید سیسمونی جذاب، قیمت و ویژگی‌های محصولات مختلف را باهم مقایسه کنید.

ویترین‌های کمدی مستقلند و به‌دلیل جابه‌جایی آسان، می‌توان آن‌ها را در هرجایی از اتاق کودک قرار داد.
ویترین‌های کمدی مستقلند و به‌دلیل جابه‌جایی آسان، می‌توان آن‌ها را در هرجایی از اتاق کودک قرار داد.

انواع ویترین بر اساس نحوه اتصال

انواع ویترین‌ اتاق کودک بر اساس نحوه اتصال، به دو نوع تقسیم می‌شوند که در ادامه، آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

 • ویترینهای دیواری: این مدل از ویترین‌ها، به دیوار نصب می‌شوند و فضای کمی را اشغال می‌کنند. از آن‌ها می‌توان برای نگهداری وسایلی مانند کتاب و انواع اسباب‌بازی‌ها استفاده کرد. ویترین‌های دیواری را می‌توان در ارتفاع‌های مختلفی نصب کرد. بنابراین برای کودکان در سنین مختلف مناسب هستند.
 • ویترینهای کمدی مستقل: این نوع ویترین‌ها مستقلند و به‌دلیل ویژگی جابه‌جایی آسان، می‌توان آن‌ها را در هرجایی از اتاق کودک قرار داد. این مدل ویترین‌ها در طیف گسترده‌ای از طرح‌ها و رنگ‌ها موجود هستند که شما می‌توانید سبک اتاق کودک خود را به راحتی پیدا کنید.

در این مطلب، انواع ویترین اتاق کودک را بررسی کردیم. ویترین‌ها از جمله لوازم کاربردی و تزئینی در اتاق کودک هستند که می‌توانند به نظم‌دهی و زیبایی اتاق کمک کنند. ویترین‌ها را می‌توان بر اساس عوامل مختلفی مانند اندازه، جنس، طرح، مقدار فضای مفید، قیمت و نحوه اتصال به دسته‌های مختلفی تقسیم‌بندی کرد.

آگاهی از این عوامل، به خرید آسان‌تر و آگاهانه شما کمک می‌کند. ویترین اتاق نوجوان یا کودک، به عنوان یک عنصر تزئینی، زیبایی و جذابیت خاصی به اتاق کودک می‌بخشد. تنوع طرح و رنگ‌های مختلف این محصول، امکان انتخابی ایده‌آل و متناسب با دکوراسیون اتاق کودک شما را فراهم می‌کند. اگر در زمینه انتخاب ویترین مناسب اتاق کودکتان نیاز به راهنما دارید، کارشناسان مجرب سیسمونی مریم می‌توانند به شما کمک کنند.

منبع ++

چگونه می‌توانم به بهترین نحو از ویترین اتاق کودک استفاده کنم؟

+ اشیاء را به‌طور مرتب و منظم در ویترین بچینید.
+ ویترین را به‌طور منظم تمیز کنید.
+ از نورپردازی مناسب در ویترین اتاق کودک استفاده کنید.

چه نکات ایمنی‌ را در استفاده از ویترین اتاق کودک باید مورد توجه قرار دهیم؟

+ ویترین‌ها را در یک مکان امن و دور از دسترس کودک قرار دهید.
+ از درب‌های قفل‌دار برای ویترین استفاده کنید.
+ از قراردادن اشیاء سنگین در ویترین خودداری کنید.
+ لبه‌های تیز ویترین را با نوار چسب بپوشانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من