آدرس: تهران، بلوار فردوس شرق، روبروی آیریک سنتر جنوبی، بالای بانک شهر

انواع دراور کودک: چشم بسته خرید نکنید!

(بدون امتیاز)

Loading…

انواع دراور کودک

اولین قدم در خرید سیسمونی نوزاد، خرید کمد و وسایل چوبی‌ اتاق کودک است. سوالی که برای اکثر مادران پیش می‌آید این است که از بین انواع دراور کودک، کدام یک برای فرزند من مناسب‌تر است؟ کدام‌ یک ماندگار، زیبا و به‌صرفه‌ است؟ در ادامه قصد داریم انواع دراورهای مناسب برای خرید سیسمونی را با هم بررسی کنیم و به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ گوییم.

دراور کودک

انسان‌ها به‌طور فطری از بی‌نظمی و شلوغی بیزار هستند و همیشه سعی می‌کنند همه وسایل را منظم نگه دارند. اما خانم‌ها و به‌خصوص مادران، این ویژگی را بیشتر در خودشان احساس می‌کنند. دراور کودک نیز جزو آن وسایلی است که وجودش الزامی و عامل سروسامان‌دهی به دیگر وسایل است، به‌همین‌دلیل اکثر مادران هنگام خرید سیسمونی به سراغ بررسی انواع دراور کودک می‌روند تا از میان آن‌ها یکی را انتخاب کنند. 

دراور کودک جزو آن وسایلی است که وجودش الزامی و عامل سروسامان‌دهی به دیگر وسایل است.
دراور کودک جزو آن وسایلی است که وجودش الزامی و عامل سروسامان‌دهی به دیگر وسایل است.

می‌توان گفت دراورها، کمدهایی با چندین کشو جادار و بزرگ هستند. این کشورها بلند، طولانی و عمیق هستند و فضای زیادی برای قراردادن لباس‌‌ها و دیگر وسایل نوزاد، در اختیار مادر می‌گذارند.

مادران معمولاً این کشوها را به لباس‌های دم‌دستی کودک، پوشک‌ها، اسباب‌بازی‌های کوچک، بطری شیر و لوازمی که دائماً باید در دسترس باشد، اختصاص می‌دهند. حتی کاربرد دیگری که این دراورها دارند قسمت رویی آن است که می‌توانید یک آینه روی آن قرار دهید تا جلوه بیشتری به اتاق کودک داده شود.

دراور اتاق کودک باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

دراور یکی از لوازم مهم و کاربردی اتاق کودک است. از این رو بهتر است هنگام خرید این وسیله، رنگ آن را با دیگر وسایل چوبی اتاق مثل گهواره، کمد، تخت و میز مطالعه تطابق دهید. در ادامه، ویژگی‌هایی را که انواع دراور کودک را به بهترین دراور تبدیل می‌کند، با هم بررسی خواهیم کرد.

لولاهای قوی داشته باشد

در روز شاید بیش از 10 بار باید یک کشو را باز و بسته کنید و اگر لولاهای کشو محکم نباشند، پس از گذشت 1 سال نیاز به تعمیر پیدا می‌کند. همچنین باید مجهز به لولای آسان‌بست باشد، چون اگر شما عجله داشته باشید و کشو را محکم ببندید، احتمال خراب‌شدن و شکستگی را کاهش می‌دهد و سرعت بسته‌شدن کشو را می‌کاهد.

دستگیره‌های محکم و نشکن داشته باشد

احتمال خرابی دستگیره‌ها در اکثر کمدها و کشوها وجود دارد. نسبت به خرید دراور کودک حساسیت بیشتری به خرج دهید و دسته‌هایی که محکم و نشکن هستند را انتخاب کنید. چون قرار نیست این دراور تنها 1 الی 2 سال همراه شما باشد.

هنگام خرید انواع دراور کودک به محکم و نشکن بودن دسته‌های توجه کنید.
هنگام خرید انواع دراور کودک به محکم و نشکن بودن دسته‌های توجه کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین تخت و کمد نوزاد

به عمق کشوها دقت کنید

شاید در نگاه اول محو زیبایی یک دراور شوید، اما باید کمی ریزبینانه به قضیه نگاه کنید. چون قرار است وسایل زیادی را درون این کشورها قرار دهید.‌ پس لازم است کشور عمق زیاد و فضای کافی برای نگهداری داشته باشد.

هرچه طول و عرض کشو بیشتر باشد، بهتر است

این مورد نیز همانند مورد قبلی بسیار کاربردی و مهم است. اگر فضای کافی در اتاق کودک وجود دارد، بهتر است از میان انواع دراور کودک آن گزینه را انتخاب کنید که طول بیشتر و پهنای بیشتری دارد. چون طولانی ‌بودن کشو این امکان را به شما می‌دهد که وسایل و لباس‌های بیشتری در آن قرار دهید. حتی می‌توانید از جداکننده‌های مختلف نیز استفاده کنید و فضای کشو را منظم‌تر نمایید.

دراور باید گوشه‌های گرد داشته باشد

حتماً هنگام خرید دراور برای کودکتان به این نکته دقت کنید. تا 1 سال اول این ویژگی چندان بااهمیت به نظر نمی‌رسد، اما درست از زمانی که کودکتان راه بیفتد و با سربه‌هوایی‌های بسیار دائماً زمین بخورد، این ویژگی بسیار مهم خواهد شد. برای خرید دراور به‌سراغ فروشگاه‌هایی که به‌طور تخصصی در زمینه سیسمونی فعالیت می‌کنند بروید تا دراوری با گوشه‌های گرد به شما پیشنهاد کنند، در این حالت کمترین آسیبی کودکتان را تهدید می‌کند.

به رنگ و طرح دراور بیشتر دقت کنید

باز هم این ویژگی ممکن است در ابتدا زیاد به چشم نیاید، اما با گذشت زمان متوجه تأثیر آن خواهید شد. شما و کودکتان قرار است مدت زیادی را در اتاق و کنار این دراور سپری کنید. پس اگر از همان اول از طرح و رنگ آن خوشتان نیاید، سال‌های زیادی را باید با عذاب پا در اتاق کوکتان بگذارید. این حس منفی شما ناخودآگاه کودکتان را نیز درگیر خواهد کرد و او هم به‌مرور زمان از آن دراور دوری می‌کند. پس در انتخاب طرح و رنگ دراور حساسیت بیشتری به خرج دهید.

برای خرید انواع دراور کودک به‌سراغ فروشگاه‌هایی که به‌طور تخصصی در زمینه سیسمونی فعالیت می‌کنند بروید تا دراوری با رنگ و طرح مناسب به شما پیشنهاد کنند.
برای خرید انواع دراور کودک به‌سراغ فروشگاه‌هایی که به‌طور تخصصی در زمینه سیسمونی فعالیت می‌کنند بروید تا دراوری با رنگ و طرح مناسب به شما پیشنهاد کنند.

انواع دراور بر اساس طرح

 انواع دراور کودک در طرح‌های مختلفی طراحی شده‌اند تا حداکثر نیاز مخاطب را پوشش دهند. با توجه به اینکه چقدر فضا و بودجه دارید، می‌توانید از میان طرح‌های متنوع، بهترین و زیباترین آن را انتخاب کنید.

  • دراور و آینه: این دراورها همراه با آینه‌ای که در قسمت بالایی آن وجود دارد، به فروش می‌رسند. بعضی از این دراورها را می‌توانید بدون آینه و برخی دیگر را با آینه خریداری کنید.
  • دراور با جداکننده: این طرح از دراورها کشوهایی جدا از هم دارند. برخی دیگر کشوهای یک‌سره دارند، اما سایز آن‌ها به‌گونه‌ای است که می‌توانید داخل آن‌ها جداکننده نصب کنید.
  • دراور بلند: برخی افراد که ترجیح می‌دهند کمد نخرند، این دراورها را تهیه می‌کنند. اگر فضای کمی در اتاق دارید، این دراورها مناسب هستند. ارتفاع بلند این دراور، فضای زیادی را در اختیار شما می‌گذارد. اما شاید نتوانید آینه و دیگر وسایل را بالای آن نصب کنید.
  • دراور با فضایی برای تعویض نوزاد: یکی از انواع دراور کودک این نوع دراور است که اختصاصاً برای کودکان طراحی شده است. در قسمت بالایی این دراور، می‌توانید فرزند خود را بخوابانید و پوشک او را عوض کنید. در قسمت پایین نیز 3 الی 4 ردیف کشو در اختیار دارید که دسترسی شما به لباس‌ها و پوشک‌های بچه را راحت‌تر می‌کند.
  • دراور ساده با کشوهای پهن: این مدل، از محبوب‌ترین دراورهای موجود در بازار است. طرح ساده و کلاسیک این دراورها آن‌ها را محبوب کرده است. 3 الی 4 ردیف کشوی تمام عرض با دستگیره‌های ساده یا فانتزی هر اتاقی را زیبا می‌کند.
دراورهای ساده با کشوهای پهن یکی از محبوب‌ترین انواع دراورهای موجود در بازار است.
دراورهای ساده با کشوهای پهن یکی از محبوب‌ترین انواع دراورهای موجود در بازار است.

انواع دراور کودک بر اساس جنس

دراورها بر اساس جنس نیز دسته‌بندی می‌شوند. جنس‌های فلزی و شیشه‌ای به‌ هیچ‌وجه برای اتاق کودک پیشنهاد نمی‌شوند، زیرا ممکن است خطرات زیادی برای کودک شما داشته باشد. در ادامه بهترین جنس دراور اتاق کودک را باهم بررسی خواهیم کرد.

  • دراور کودک چوبی: دراور چوبی بهترین جنس دراور موجود در بازار است. این دراورها دوام بالایی دارند و بسیار سنگین هستند. قیمت این محصول نسبت به دیگر دراورها گران‌تر بوده، زیرا از چوب خالص تهیه شده و بسیار مجلل است.
  • دراور کودک MDF: محصولات MDF از ماندگارترین و محبوب‌ترین سازه‌های چوبی در ایران هستند. این دراورها قیمت مناسب‌تری دارند و هیچ‌گونه حساسیتی برای کودک ایجاد نمی‌کنند. رنگ‌پذیری این دراورها بیشتر است و در رنگ‌های متنوع عرضه می‌شوند. 

اگر دراوری می‌خواهید که علاوه‌بر کیفیت، قیمت مناسبی نیز داشته باشد باید از میان برندهای مطرح ایرانی یکی مثل بامبینو انتخاب کنید. در سال‌‌های اخیر برند ایرانی بامبینو Bambino بسیار خوب عمل کرده و محصولات چوبی بسیاری از جمله دراور کودک را طراحی و تولید کرده است.

انواع دراور کودک در سایزهای مختلف، تعداد کشوهای متفاوت و رنگ‌‌‌های جذاب طراحی شده‌اند. کیفیت پایه‌ها بسیار بالاست و مقاومت خوبی دارد. از MDF ضخیم و مقاوم ساخته شده و قابلیت اضافه‌کردن جداکننده یا مقسم در داخل کشوها وجود دارد. 

اگر طرح‌های ساده و کلاسیک را می‌پسندید، به شما دو طرح دراور بامبینو moon star و دراور بامبینو golf star از دراور کودک بامبینو را پیشنهاد می‌کنیم. اما اگر طرح‌های فانتزی را بیشتر ترجیح می‌دهید، بهتر است از دو طرح دراور بامبینو Papion و دراور بامبینو Arsin دیدن کنید.

انواع دراور کودک در سایزهای مختلف، تعداد کشوهای متفاوت و رنگ‌‌‌های جذاب طراحی شده‌اند.
در حال حاضر انواع دراور در سایزهای مختلف، تعداد کشوهای متفاوت و رنگ‌‌‌های جذاب طراحی می‌شوند.

انواع دراور بر اساس قیمت

قیمت محصولات چوبی به جنس آن‌ها بستگی دارد. هرچه جنس آن‌‌ها مرغوب‌تر باشد، قیمت بیشتری دارد. در ایران قیمت دراورهای MDF از حدود 6 میلیون تومان شروع می‌شود. این افزایش قیمت به تعداد کشو‌ها، ارتفاع دراور، فانتزی‌ یا ساده‌بودن و مقاومت پایه‌ها بستگی خواهد داشت.

به‌طور مثال طرح گلف استار برند بامبینو که برندی شناخته‌شده و باکیفیت است، با 4 ردیف کشو حدود 8 میلیون تومان قیمت دارد. کشوها جادار هستند و به کف‌پوش مجهز هستند و قابلیت اضافه‌کردن مقسم داخل تمام کشوها وجود دارد.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید دراور کودک

در این مطلب انواع دراور کودک را باهم بررسی کردیم. طبیعی است که برای خرید سیسمونی ذوق داشته باشید و بخواهید تمام وسایلی که در سیسمونی‌فروشی‌ها می‌بینید را بخرید، اما با در نظرگرفتن بودجه خود، بهترین‌ و کاربردی‌ترین وسایل را بخرید. حتماً قبل از خرید دراور، فضایی که در اختیار دارید را اندازه بزنید تا در میان سایزها و طرح‌‌های مختلف سردرگم نشوید. دقت کنید اگر فضای کمی دارید، نباید دراوری پهن و بلند انتخاب کنید، زیرا فضای اتاق را کوچک‌ و شلوغ‌تر می‌کند. امیدواریم با توجه به نکاتی که در این مطلب گفته شد، خرید خوبی را تجربه کنید.

منبع +++++++++++

برای خرید انواع دراور کودک به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

جنس دراور، سایز، تعداد کشوها، مقاومت پایه‌ها و لولا‌‌های محکم و آسان‌بست، از نکات مهمی هستند که هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید.

بهترین و بادوام‌ترین جنس دراور چیست؟

دراورهای چوبی اصل، بسیار باکیفیت و البته گرا‌ن‌قیمت هستند. اگر به‌دنبال دراوری با کیفیت و قیمت مناسب هستید، جنس‌های MDF ایرانی بسیار عالی هستند و ارزش خرید دارند.

امتیاز:

(بدون امتیاز)

Loading…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محافظ گوش نوزاد ایلهو eelhoe

موجود در انبار

235,000 تومان

میکسر شارژی جیبی

موجود در انبار

285,000 تومان
سفید
صورتی
طوسی
کرم
فروش حضوری وآنلاین

فروش حضوری و آنلاین

اصالت کالا

تضمین اصالت کالا

مشاوره تخصصی

مشاوره تخصصی

ارسال رایگان

ارسال رایگان

کد تخفیف اولین سفارش: first-order

کلاه ضربه گیر نی نی سیف nini safe

موجود در انبار

385,000 تومان

آب استریلیزه ماجان Majan 330 m

موجود در انبار

15,000 تومان
آبی
سبز
صورتی
فروش حضوری وآنلاین

فروش حضوری و آنلاین

اصالت کالا

تضمین اصالت کالا

مشاوره تخصصی

مشاوره تخصصی

ارسال رایگان

ارسال رایگان

کد تخفیف اولین سفارش: first-order

قاشق دو سر با قاب هپیر لایف Happierlife

موجود در انبار

330,000 تومان

تخت کنار مادر برقی ماستلا Mastela Deluxe 3in1

موجود در انبار

7,839,000 تومان

مایع استریل 500 میلی‌لیتر فروش Frosch

موجود در انبار

359,900 تومان
سفید
شیری
صورتی
کرم
مشکی
فروش حضوری وآنلاین

فروش حضوری و آنلاین

اصالت کالا

تضمین اصالت کالا

مشاوره تخصصی

مشاوره تخصصی

ارسال رایگان

ارسال رایگان

کد تخفیف اولین سفارش: first-order

سوتین شیردهی ان بی بی NBB

موجود در انبار

568,000 تومان
فروش حضوری وآنلاین

فروش حضوری و آنلاین

اصالت کالا

تضمین اصالت کالا

مشاوره تخصصی

مشاوره تخصصی

ارسال رایگان

ارسال رایگان

کد تخفیف اولین سفارش: first-order

سودا کرم sudocrem

موجود در انبار

185,000 تومان488,000 تومان
سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من