۰۲۱-۴۴۰۳۰۳۰۸

آدرس: تهران، بلوار فردوس شرق، روبروی آیریک سنتر جنوبی، بالای بانک شهر

جشنواره عیدانه سیسمونی مریم تا عید غدیر
۱۰ درصد تخفیف + ارسال رایگان
فهرست عناوین مطلب
خانه / مجله سیسمونی مریم / راهنمای خرید / راهنمای خرید دراور کودک: نکات مهم در خرید دراور اتاق کودک

راهنمای خرید دراور کودک: نکات مهم در خرید دراور اتاق کودک

راهنمای خرید دراور کودک

سازماندهی‌ کردن وسایل اتاق کودک می‌تواند کار طاقت‌فرسایی باشد. داشتن یک دراور برای دسترسی آسان به لوازم ضروری و سایر مواردی که وجود آن‌ها در اتاق کودک لازم است، بسیار ضروری است. بدین‌ترتیب می‌توان گفت یکی از کلیدی‌ترین وسایل اتاق کودک، دراور است که وجود آن در اتاق نقش زیادی در حفظ یک اتاق مرتب دارد. در مقاله راهنمای خرید دراور کودک، مواردی را بررسی می‌کنیم که به خرید شما کمک زیادی خواهد کرد. با ما همراه باشید‌.

دراور چیست؟

دراور که از قرن ۱۷ وجود داشته است، یکی از مهم‌ترین عناصر اتاق‌خواب کودک به شمار می‌رود که هم به عنوان یک وسیله دکوری و هم به عنوان یک نگهدارنده لباس شناخته می‌شود. دراورها در سبک‌ها، اندازه‌ها و رنگ‌های مختلفی در بازار موجود هستند. بارزترین ویژگی‌ آن‌ها بلند‌‌بودن، کشوهای جادار و عمیق و نصب یک آینه روی آن‌ها است. برای دیدن انواع مختلف دراورهای کودک می‌توانید به دسته دراور کودک در سایت سیسمونی مریم مراجعه کنید.

ویژگی‌های دراور اتاق کودک

بیشتر والدین هنگام خرید دراور برای اتاق کودک خود، ابتدا به ظاهر و سپس به عملکرد آن توجه می‌کنند که کار اشتباهی است. در ادامه به چند مورد از ویژگی‌های یک دراور مناسب که در راهنمای خرید دراور کودک به شما کمک می‌کند، اشاره می‌کنیم.

بارزترین ویژگی‌ دراورها بلند‌‌بودن و داشتن کشوهای جادار و عمیق است.
بارزترین ویژگی‌ دراورها بلند‌‌بودن و داشتن کشوهای جادار و عمیق است.
 • ارتفاع مناسب کودک: دراور باید به راحتی در دسترس کودک باشد. بنابراین باید میله‌های آویز، قفسه‌ها و کشوها در ارتفاع مناسبی باشند تا کودکان بتوانند از وسایل خود استفاده کنند.
 • تم و رنگ روشن: استفاده از رنگ‌های روشن و شاد که مناسب با علایق کودکان است، دراور را برای آن‌ها جذاب می‌کند.
 • ایمنی دراور: دراور باید دارای ویژگی‌های ایمن برای کودکان باشد، مانند بسته‌شدن نرم و آرام درها و کشوها تا انگشتان کودکان آسیب نبینند و همچنین لبه‌ها و گوشه‌های گرد که برای ایمنی بسیار مهم هستند.
 • قفسه‌های قابل‌تنظیم و میله‌های آویز: استفاده از قفسه‌های قابل‌تنظیم و میله‌های آویز، نیاز‌های کودکان در حال ‌رشد را برآورده می‌کند. با ویژگی انعطاف‌پذیری دراور، می‌توان لباس‌ها و وسایل بیشتری به آن اضافه کرد.
 • قابلیت باز شدن آسان دستگیره‌ها: وجود دستگیره‌هایی که به راحتی توسط کودکان باز شوند به کاربرد دراور کمک زیادی می‌کند.
 • وجود امکانات اضافه برای گنجاندن وسایل بیشتر: داشتن سطل‌ها، سبدها یا قسمت‌های کوچک برای مرتب و در دسترس نگه‌داشتن وسایل کودکان
 • قفسه‌های نمایش: وجود چند قفسه برای نمایش اسباب‌بازی‌ها یا وسایل مورد‌علاقه کودکان به حس بازیگوشی آن‌ها کمک می‌کند. همچنین آن‌ها را به مرتب ‌بودن تشویق می‌کند.
 • داشتن آینه: وجود یک آینه به اندازه کودک لازم است، زیرا کودکان دوست دارند خودشان را ببینند و از آینه برای بازی و لباس‌پوشیدن استفاده می‌کنند.

نقش دراور در اتاق کودک

همان‌طور که می‌دانید اتاق کودکان بیشتر اوقات شلوغ است. اگر نیاز دارید شلوغی را به حداقل برسانید، داشتن‌ دراور به شما کمک زیادی می‌کند. در ادامه راهنمای خرید دراور کودک، به نقش آن در اتاق کودک می‌پردازیم.

 • سازماندهی و نگهداری لباس‌ها و وسایل را آسان‌تر می‌کند: مهم‌ترین نقش و مزیت دراور سازماندهی وسایل است. این وسیله همه چیز را از پوشک نوزاد گرفته تا لباس‌ها مرتب نگه می‌دارد.
 • فضای بیشتر برای نگهداری وسایل: یک دراور فضای بیشتری برای نگهداری وسایل نسبت به یک کمد کوچک دارد.
 • دوام و کاربردی ‌بودن آن همراه با رشد کودک: اگر یک دراور مناسب را خریداری کنید، می‌تواند با وجود بزرگ‌تر شدن کودکتان دوام بیاورد و از آن وسیله همه‌کاره و کاربردی می‌توانید تا سال‌های زیادی استفاده کنید.
 • همه‌کاره‌ بودن دراور: دراور علاوه بر نگهداری لباس‌ها و وسایل، دارای آینه، فضای نگهداری اسباب‌بازی‌ها و موارد دیگر است.
دراور علاوه بر نگهداری لباس‌ها و وسایل، دارای فضای نگهداری اسباب‌بازی‌ها و موارد دیگر است.
دراور علاوه بر نگهداری لباس‌ها و وسایل، دارای فضای نگهداری اسباب‌بازی‌ها و موارد دیگر است.

مقدار فضای لازم برای نصب دراور در اتاق کودک

فرقی نمی‌کند فضای نصب دراور کوچک یا بزرگ باشد. آنچه مهم است استفاده بهینه از آن است. در اینجا به دستورالعمل‌هایی که به شما در تشخیص فضای لازم نصب دراور کمک می‌کند اشاره کرده‌ایم.

 • قبل از شروع نصب، فضای اتاق کودک را بررسی کنید. ارتفاع، عرض و عمق دیوار محل قرار‌گیری دراور را اندازه‌گیری کنید.
 • در صورتی ‌که در فضای اختصاص‌داده‌شده به دراور، پنجره و در وجود دارد، ابعاد آن‌ها را هم اندازه‌گیری کنید.
 • پنجره‌های نزدیک به دراور، برای افزایش روشنایی و تهویه هوا مناسب هستند؛ اما نصب آن در زیر نور مستقیم خورشید، می‌تواند به وسایل و لباس‌های داخل آن آسیب برساند. از نصب دراور در اتاق‌هایی که تعداد پنجره‌های آن زیاد است، خودداری کنید.
 • بخش لباس باید حداقل ۶۰ سانتی‌متر عمق داشته باشد تا فاصله آن از دیوار پشتی حفظ شود.
 • قفسه لباس‌های تا شده باید حدود ۳۰ سانتی‌متر از هم فاصله داشته باشند.
خرید یک دراور استاندارد به شما کمک می‌کند حتی در اتاق کوچک کودک خود، وسایل زیادی را جا دهید.
خرید یک دراور استاندارد به شما کمک می‌کند حتی در اتاق کوچک کودک خود، وسایل زیادی را جا دهید.

به طور ‌کلی خرید یک دراور استاندارد به شما کمک می‌کند حتی در اتاق کوچک کودک خود، وسایل زیادی را جا دهید. بنابراین برای داشتن این وسیله کاربردی، نیاز به یک اتاق خیلی بزرگ ندارید. آنچه مهم است خرید یک دراور متناسب با فضای اتاق و محل نصب آن است. برای مشاهده دراورهای استاندارد کودک می‌توانید از سایت سیسمونی مریم دیدن کنید.

انواع طرح‌های دراور

تصمیم برای خرید دراور کودک شامل انتخاب‌های متفاوت و گوناگونی است که شما را سردرگم می‌کند. با ‌توجه ‌به عملکردی که شما از آن توقع دارید و سلیقه شخصی خود، باید دست به انتخاب میان هزاران طرح‌ مختلف بزنید. در این قسمت از راهنمای خرید دراور کودک، طرح‌های مختلف آن‌ها را بررسی می‌کنیم که به انتخاب آسان‌تر شما کمک خواهد کرد.

ویژگی و راهنمای خرید دراور بامبینو مون استار

 • دراور کودک بامبینو مون استار، تهیه شده از چوب MDF
 • دارای ۳ کشوی جادار
 • با پایه‌های مقاوم و کف‌پوش کشو
 • قابلیت اضافه‌کردن مقسم به کشو‌ها
 • مونتاژ آسان با پیچ‌های موجود
 • چشم‌نوازی‌ طبیعی

راهنمای خرید دراور کودک بامبینو پاپیون

 • دراور کودک چوبی، تهیه شده از MDF
 • دارای ۳ کشو جادار
 • پایه‌های مقاوم و کف‌پوش کشو
 • قابلیت اضافه‌کردن مقسم به کشوها

راهنمای خرید دراور کودک بامبینو گلف استار

 • دارای ۴ کشوی جادار
 • پایه‌های مقاوم و کف‌پوش کشو
 • قابلیت اضافه‌کردن مقسم به کشوها

راهنمای خرید دراور کودک بامبینو آرسین

 • تهیه شده از چوب MDF
 • دارای ۳ کشو جادار
 • پایه‌های مقاوم و کف‌پوش کشو
 • قابلیت اضافه‌کردن مقسم به کشوها

بررسی کیفیت و جنس دراور

دراورهای کودک از مواد اولیه متفاوتی ساخته می‌شوند که هر یک کیفیت و ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد خود را دارند. در اینجا به چند مورد از رایج‌ترین آن‌ها که در ساخت دراور استفاده می‌شوند، اشاره می‌کنیم.

 • چوب طبیعی: محکم و بادوام است. در صورت آسیب‌دیدن می‌توانید به راحتی پس از سنباده‌زدن، آن را دوباره رنگ کنید.
 • چوب کامپوزیت: دوام آن‌ها به اندازه چوب‌های طبیعی نیست. طیف وسیع طرح‌ها و رنگ‌های آن‌ها باعث محبوبیت میان بین مردم شده است.
دراورهای MDF در عین زیبایی، وزن مناسبی دارند.
دراورهای MDF در عین زیبایی، وزن مناسبی دارند.
 • فلز لاکی: با ظاهر صنعتی خود، یادآور میزهای مدرسه است. دراورهای ساخته شده از این جنس زیاد بادوام نیستند، زیرا از مواد سبک‌وزن ساخته شده‌اند.
 • ام‌دی‌اف: این جنس از یک نوع تخته ‌فیبر است که از قطعات بسیار کوچک چوب ساخته شده است که به هم فشرده شده‌اند.
 • هایگلاس: نوعی ام‌دی‌اف براق است که در طول تولید با عناصر مختلف، چند لایه پوشانده شده است.

در این بخش راهنمای خرید دراور کودک، کیفیت و جنس‌های مختلف آن‌ها را بررسی کردیم، اما به طور‌کلی دراورها از چوب یا ترکیبات چوبی ساخته می‌شوند. شما باید با توجه به شرایط زندگی خود، جنس آن‌ها را انتخاب کنید.

تعیین نیازها و اولویت‌های خرید دراور کودک

در این بخش راهنمای خرید دراور کودک، اولویت‌هایی که باید هنگام خرید خود در‌نظر بگیرید را بیان می‌کنیم.

اندازه دراور

برای انتخاب یک دراور با اندازه مناسب، باید اتاق را به درستی اندازه بگیرید و در نظر داشته باشید که قرار است دراور را کجا قرار دهید. دسترسی به آن باید برای کودک آسان باشد.

برای انتخاب یا سفارش یک دراور با اندازه مناسب، باید اتاق را به درستی اندازه بگیرید.
برای انتخاب یا سفارش یک دراور با اندازه مناسب، باید اتاق را به درستی اندازه بگیرید.

ایمن بودن

یک دراور با لبه‌های گرد بسیار ایمن‌تر از گوشه‌های تیز برای کودکان است و از هرگونه آسیبی که ممکن است به کودک برسد، جلوگیری می‌کند.

طراحی کاربردی

دراور یک وسیله کاربردی برای اتاق کودک است که بعضی از والدین آن را در لیست خرید سیسمونی فرزندشان ثبت می‌کنند. انتخاب یک طرح و سبک کاربردی که وسایل زیادی را در خود قرار دهد، بسیار مهم‌تر از خرید یک دراور تزیینی و زیبا است.

جنس دراور

انتخاب یک دراور که از جنس بادوام و محکمی ساخته شده باشد، به شما این امکان را می‌دهد تا سال‌های زیادی از آن استفاده کاربردی داشته باشید.

مقایسه قیمت انواع دراور

دراورها با ‌توجه‌ به نوع و سبک‌های مختلف خود، قیمت‌های متفاوتی دارند. قیمت دراورهای کودک در سیسمونی مریم از ۶ میلیون تا ۸ میلیون تومان است.

دراورها با ‌توجه‌ به نوع و سبک‌های مختلف خود، قیمت‌های متفاوتی دارند.
دراورها با ‌توجه‌ به نوع و سبک‌های مختلف خود، قیمت‌های متفاوتی دارند.

بهترین محل برای قرار ‌دادن دراور در اتاق کودک

در هنگام خرید دراور برای اتاق کودک خود به اندازه آن توجه زیادی داشته‌ باشید. سایزی را انتخاب کنید که با‌ توجه ‌به مقدار وسایل کودک شما و مقدار فضای داخلی اتاق برای قرار‌ دادن دراور طراحی شده‌ باشد. بهترین محل قرار‌ دادن دراور در اتاق‌های کودکان متفاوت است و بستگی به فضای اتاق دارد. نکته‌ای که باید در‌نظر بگیرید این است که دراور را در محلی قرار دهید که در دسترس کودک باشد، اما زیاد فضای بازی آن را مختل نکند. انتخاب یک سبک مناسب دراور و چیدن هوشمندانه وسایل دیگر اتاق، به تشخیص بهترین محل نصب دراور کودک به شما کمک خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کمد نوزاد

در این راهنمای خرید دراور کودک، مزایای خرید آن را بررسی کردیم. متوجه شدیم این وسیله در کنار وسایلی چون شلف دیواری اتاق کودک، تخت نوزاد، ویترین اتاق کودک و کمد نوزاد، یکی از کاربردی‌ترین لوازم اتاق کودک است. دراور می‌تواند با قرار‌ دادن وسایل زیادی مانند لباس و اسباب‌بازی در خود، آن‌ها را مرتب نگه دارد و فضای خالی بیشتری در اختیار کودک قرار دهد. آنچه مهم است انتخاب یک دراور مناسب با فضای اتاق کودک است. اگر در زمینه خرید سیسمونی اتاق کودک خود سوال دارید، می‌توانید از کارشناسان سیسمونی مریم کمک بگیرید.

منبع ++++++++++++

چگونه سبک مناسب دراور کودک خود را انتخاب کنیم؟

دراور را با درنظر‌گرفتن سبک و چیدمان اتاق‌خواب کودک انتخاب کنید. به ابعاد آن توجه کنید تا مطمئن شوید مناسب با فضای اتاق کودک شما است.

ویژگی‌های یک دراور مناسب کودک چیست؟

ویژگی یک دراور مناسب، ایمن ‌بودن، میزان جا‌ی‌‌دهی وسایل و بادوام ‌بودن آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من