۰۲۱-۴۴۰۳۰۳۰۸

آدرس: تهران، بلوار فردوس شرق، روبروی آیریک سنتر جنوبی، بالای بانک شهر

جشنواره عیدانه سیسمونی مریم تا عید غدیر
۱۰ درصد تخفیف + ارسال رایگان
فهرست عناوین مطلب
خانه / مجله سیسمونی مریم / راهنمای خرید / تخت و پارک بهتر است یا گهواره؟ انتخاب مناسب برای خواب و بازی کودک شما

تخت و پارک بهتر است یا گهواره؟ انتخاب مناسب برای خواب و بازی کودک شما

تخت و پارک بهتر است یا گهواره

انتخاب بین تخت و پارک یا گهواره برای نوزاد، یکی از دغدغه‌هایی است که معمولاً والدین را درگیر می‌کند. احتمالاً شما هم به‌عنوان پدر یا مادر، این روزها نگران فراهم کردن یک مکان امن و راحت برای خوابیدن و بازی‌کردن فرزندتان هستید. تخت و پارک و گهواره، دو گزینه مهم روی میز شما هستند. هر یک از این وسایل، مزایا و معایب خاص خود را دارند. برای مثال، گهواره‌ها با حرکت آرام و ملایم خود، به خواب بهتر نوزاد کمک می‌کنند. از طرف دیگر، از تخت و پارک‌ها می‌توان استفاده چند منظوره داشت؛ زیرا یک محیط امن را برای خوابیدن و بازی‌کردن نوزاد فراهم می‌کنند. اگر انتخاب بین این دو محصول برای شما کار سختی است و نمی‌دانید تخت و پارک بهتر است یا گهواره، همراه سیسمونی مریم بمانید. در ادامه این مطلب، به بررسی ویژگی‌های مختلف تخت و پارک و گهواره می‌پردازیم تا انتخاب برای شما آسان‌تر شود.

کاربردهای تخت و پارک بازی

تخت و پارک، یک وسیله چند منظوره و کاربردی است که از آن برای بازی و خواب نوزادان، از بدو تولد تا حدود ۳ سالگی استفاده می‌شود. آشنا شدن و آگاهی از کاربردهای مختلف تخت و پارک، به شما کمک می‌کند متوجه شوید که تخت و پارک بهتر است یا گهواره. در این بخش، به چند مورد از کاربردهای اصلی و جانبی تخت و پارک کودک اشاره می‌کنیم.

تخت و پارک، یک وسیله چند منظوره و کاربردی است که از آن برای بازی و خواب نوزادان، از بدو تولد تا حدود ۳ سالگی استفاده می‌شود.
تخت و پارک، یک وسیله چند منظوره و کاربردی است که از آن برای بازی و خواب نوزادان، از بدو تولد تا حدود ۳ سالگی استفاده می‌شود.

کاربردهای اصلی تخت و پارک کودک

ابتدا به بررسی کاربردهای اصلی تخت و پارک می‌پردازیم.

 • یکی از کاربرد‌های اصلی تخت و پارک بازی، فراهم کردن مکانی راحت برای خوابیدن نوزاد است.
 • علاوه‌بر داشتن تخت، برخی از مدل‌های تخت و پارک، قابلیت تبدیل به گهواره را دارند. استفاده از این ویژگی، به آرامش بیشتر و خوابیدن بهتر نوزاد کمک می‌کند.
 • با برداشتن قسمت بالایی تخت، یک فضای امن و محصور برای بازی کردن نوزاد فراهم می‌شود.
 • تخت و پارک‌ها، به‌راحتی جمع شده و قابلیت حمل آسانی دارند. با داشتن این ویژگی، می‌توان تخت و پارک‌ها را در مسافرت یا مکان‌های مختلف به‌همراه خود برد.
 • بسیاری از مدل‌های تخت و پارک، دارای یک کیف حمل هستند که حمل‌و‌نقل آن را آسان‌تر می‌کند.

کاربرد‌های جانبی تخت و پارک کودک

علاوه‌بر کاربردهای اصلی، برخی از تخت و پارک‌ها با داشتن ویژگی‌های اضافی، به‌راحتی هر چه بیشتر والدین و نوزادان کمک می‌کنند. چند مورد از این کاربردهای جانبی را توضیح می‌دهیم.

 • امکان تعویض پوشک نوزاد: برخی از تخت و پارک‌ها، دارای یک میز مناسب برای تعویض پوشک نوزاد هستند.
 • محافظت از نوزاد در برابر آفتاب: برخی از مدل‌های تخت و پارک، دارای یک سایبان هستند که از نوزاد در برابر نور آفتاب و دیگر عوامل مزاحم محافظت می‌کنند.
 • محافظت از نوزاد در برابر حشرات مزاحم: وجود پشه‌بند در برخی از مدل‌های تخت و پارک بازی، از کودک شما در برابر حشرات مزاحم، مانند پشه و مگس محافظت می‌کند.
 • سرگرم کردن کودک: برخی از تخت و پارک‌ها با داشتن آویزهای گوناگون، مانند آویز موزیکال، به سرگرم بودن و آرامش بیشتر نوزاد کمک می‌کنند.

بیشتر بخوانید: فرق تخت و پارک و تخت کنار مادر

مزایا و ویژگی‌های گهواره

گهواره‌ها از جمله وسایلی هستند که از گذشته تا امروز برای خوابیدن بهتر نوزاد استفاده می‌شوند و به‌همین دلیل از اقلام اصلی در لیست خرید سیسمونی نوزاد محسوب می‌شوند. آگاهی از مزایا و ویژگی‌های این محصول، به شما در پاسخ به این سوال که تخت و پارک بهتر است یا گهواره کمک خواهد کرد. در ادامه، مزایا و ویژگی‌های گهواره را بررسی می‌کنیم.

مزایای گهواره برای نوزادان

گهواره‌ها علاوه‌بر کمک به خوابیدن بهتر نوزاد، مزایای گوناگون دیگری نیز دارند که آن‌ها را بیان می‌کنیم.

 • ایجاد احساس آرامش در کودک: تکان‌های ملایم گهواره، یادآور آغوش مادر برای کودک بوده و به آرامش بیشتر و خواب راحت‌تر او کمک می‌کند.
 • کمک به کاهش کولیک در نوزادان: حرکات گهواره به‌گونه‌ای است که به دفع گازها و کاهش کولیک در نوزادان کمک می‌کند.
 • بهبود خواب کودک: استفاده از گهواره، به تنظیم الگوی خواب کودک کمک می‌کند.
 • ایجاد یک محیط امن برای کودک: گهواره‌ها با دیواره‌های بلندی که دارند، یک فضای امن را برای خوابیدن نوزاد فراهم کرده و از افتادن نوزاد و خطرات احتمالی دیگر جلوگیری می‌کنند.
تکان‌های ملایم گهواره، یادآور آغوش مادر برای کودک بوده و به آرامش بیشتر و خواب راحت‌تر او کمک می‌کند.
تکان‌های ملایم گهواره، یادآور آغوش مادر برای کودک بوده و به آرامش بیشتر و خواب راحت‌تر او کمک می‌کند.

مزایای گهواره برای والدین

گهواره‌ها، علاوه‌بر مزایایی که برای کودک دارند، با کاربردهای مختلف خود، به‌راحتی والدین نیز کمک می‌کنند. در ذیل، به چند مورد از مزایای گهواره برای والدین اشاره می‌کنیم.

 • کمک به آرامش بیشتر والدین: با قراردادن کودک در گهواره‌، والدین با دانستن این موضوع که کودکشان در یک فضای امن و راحت خوابیده، آرامش و آسودگی خاطر بیشتری خواهند داشت.
 • کمک به افزایش ساعت خواب والدین: قرار دادن نوزاد در گهواره، به خوابیدن راحت‌تر و سریع‌تر او کمک کرده و والدین می‌توانند زمان بیشتری برای خوابیدن داشته باشند.
 • کاهش گریه و بیقراریهای نوزاد: گهواره با آرام‌تر کردن نوزاد، به کاهش گریه و بهانه‌گیری‌های او کمک می‌کند.
 • قابلیت استفاده در مکان‌های مختلف: برخی از گهواره‌ها قابلیت حمل دارند و می‌توان از آن‌ها در مکان‌های مختلف خانه استفاده کرد. بنابراین با استفاده از این ویژگی، علاوه‌بر مراقبت از نوزاد، می‌توانید به کارهای خود رسیدگی کنید.

ویژگی‌های مختلف گهواره‌ها

 • اندازه: گهواره‌ها، در اندازه‌های مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. اندازه‌ای را انتخاب کنید که متناسب با فضای اتاق کودک و نیاز شما باشد.
 • وزن: دقت داشته باشید وزن گهواره باید به اندازه‌ای باشد که به‌راحتی بتوان آن را جابه‌جا کرد.
 • کیفیت: گهواره‌ای را انتخاب‌‌ کنید که از مواد باکیفیت و مرغوبی تهیه شده باشد.
 • ایمنی: از استحکام و ایمنی گهواره مطمئن شوید تا برای کودکتان مشکلی پیش نیاید.
 • داشتن قابلیت‌های مختلف: هنگام خرید، گهواره‌‌ای را انتخاب کنید که قابلیت‌های مورد نظر شما مانند تنظیم ارتفاع، سایبان، پشه‌بند و آویز را داشته باشد.
دقت داشته باشید وزن گهواره باید به اندازه‌ای باشد که به‌راحتی بتوان آن را جابه‌جا کرد.
دقت داشته باشید وزن گهواره باید به اندازه‌ای باشد که به‌راحتی بتوان آن را جابه‌جا کرد.

تخت و پارک گهواره شو

هنگام پاسخ‌ به سوال تخت و پارک است یا گهواره، باید این موضوع را در نظر داشته باشید که برخی از مدل‌های گهواره یا تخت و پارک بازی دارای ویژگی‌های کاربردی خاصی هستند که استفاده شما را آسان‌تر از آنچه تصور کنید، می‌کنند. برای مثال تخت و پارک گهواره‌شو، یک محصول چند منظوره است که به‌عنوان تخت، پارک بازی و گهواره نیز قابل استفاده است. این مدل تخت و پارک، برای آپارتمان‌هایی که فضای کوچکی دارند، انتخابی عالی به شمار می‌آید.

مزایای تخت و پارک گهواره شو

در ادامه، چند مورد از مزایای تخت و پارک گهواره شو را بیان می‌کنیم تا آگاهی شما از کارکرد‌های این وسیله بیشتر شود.

 • قابلیت تنظیم ارتفاع با توجه به نیازهای کودک: تخت و پارک گهواره شو، قابلیت تنظیم ارتفاع دلخواه شما و کودکتان را دارد. بنابراین می‌توانید ارتفاع آن را با توجه به سن و نیاز نوزادتان تنظیم کنید.
 • قابلیت تبدیل‌ به گهواره و کمک به خوابیدن بهتر نوزاد: این مدل از انواع تخت و پارک‌ بازی، قابلیت تبدیل به گهواره را دارند و می‌توان از آن‌ها برای خواباندن نوزاد استفاده کرد.
 • امکانات جانبی و کاربردی مختلف، جهت آسودگی بیشتر نوزاد و والدین: برخی از مدل‌های تخت و پارک گهواره شو، دارای امکانات جانبی مختلفی مانند آویز موزیکال، سبد تعویض و تشک بازی هستند که به آسودگی بیشتر والدین و کودک کمک می‌کنند.

تخت و پارک گهواره‌شو، یک محصول کاربردی و مقرون‌به‌صرفه برای والدینی است که به‌دنبال راه‌حل ایده‌آل برای خواب و بازی کودکشان هستند. هنگام خرید تخت و پارک گهواره شو، به نکات مهمی مانند اندازه، وزن، ایمنی محصول، قابلیت شستشو و قیمت آن توجه کنید. از محبوب‌ترین برندهای تخت و پارک‌، می‌توان به برند جویی، گراکو، چیپولینو، کیکابو، ماستلا و آنیمو اشاره کرد. برای اطلاع از قیمت و ویژگی‌های مختلف محصولات این برندها، می‌توانید از بخش مورد نظرتان در سایت سیسمونی مریم دیدن کنید.

تخت و پارک بخریم یا گهواره؟

در ادامه بررسی این سوال که تخت و پارک بهتر است یا گهواره، باید بدانید انتخاب بین تخت و پارک بازی یا گهواره برای نوزاد، به عوامل مختلفی مانند فضای اتاق، نیازهای کودک و والدین و مقدار بودجه شما بستگی دارد. اگر قصد خرید تخت و پارک یا حتی مقایسه آن را دارید، کافی است روی اینجا کلیک کنید تا تنوع تخت و پارک‌های سیسمونی مریم، بهترین فروشگاه‌ سیسمونی تهران را مشاهده کنید و راحت‌تر اقدام به خرید نمایید. در این بخش، مزایا و معایب این دو محصول را کنار یکدیگر بررسی می‌کنیم تا انتخاب مناسب‌تری داشته باشید.

مزایای تخت و پارک:

 • چند منظوره بودن: تخت و پارک‌ها، علاوه‌بر تخت، به‌عنوان پارک بازی نیز قابل استفاده هستند.
 • قابلیت حمل آسان: تخت و پارک‌ها به‌راحتی جمع شده و می‌توان آن‌ها را به مسافرت یا خانه اقوام برد.
 • مقرونبهصرفه: تخت و پارک‌ها با توجه به امکانات زیادی که ارائه می‌دهند، نسبت به گهواره‌ها که فقط برای خوابیدن نوزاد استفاده می‌شوند، قیمت مناسب‌تری دارند.
 • مناسب برای فضای خانههای کوچک: این محصول، فضای کمی را اشغال می‌کند.
 • امکانات جانبی: برخی از تخت و پارک‌ها، دارای امکانات جانبی مانند سبد تعویض پوشک، آویز عروسک و تشک بازی هستند.
تخت و پارک‌ها، علاوه‌بر تخت، به‌عنوان پارک بازی نیز قابل استفاده هستند.
تخت و پارک‌ها، علاوه‌بر تخت، به‌عنوان پارک بازی نیز قابل استفاده هستند.

معایب تخت و پارک بازی:

 • کاهش کیفیت خواب برخی از نوزادان: برخی از نوزادان، در تخت و پارک به‌راحتی گهواره نمی‌توانند بخوابند.

مزایای گهواره:

 • کمک به خواب راحتتر کودک: نوزادان به‌دلیل حرکات نوسانی گهواره، راحت‌تر می‌خوابند.
 • ایمنبودن نوزاد: طراحی گهواره‌ها به‌گونه‌ای است که نوزاد در آن‌ها امنیت کامل دارد.
 • متناسب با سلیقه‌های گوناگون: گهواره‌ها در مدل‌ها و طرح‌های متنوعی به بازار عرضه می‌شوند. بنابراین به‌راحتی می‌توانید مدلی که متناسب با سلیقه شما باشد را پیدا کنید.
طراحی گهواره‌ها به‌گونه‌ای است که نوزاد در آن‌ها امنیت کامل دارد.
طراحی گهواره‌ها به‌گونه‌ای است که نوزاد در آن‌ها امنیت کامل دارد.

معایب گهواره:

 • اشغال فضای زیاد: گهواره‌ها فضای زیادی از اتاق را اشغال می‌کنند.
 • غیر قابل حمل بودن: گهواره‌ها به‌راحتی جمع نمی‌شوند و حمل آن‌ها بسیار دشوار است.
 • ارائه امکانات کمتر: گهواره‌ها نسبت به تخت و پارک‌ها، امکانات کمتری ارائه می‌دهند.

در نهایت، انتخاب اینکه تخت و پارک بهتر است یا گهواره، به نیازها و شرایط شما بستگی دارد. اگر فضای کوچکی دارید و به‌دنبال یک محصول چند منظوره هستید، تخت و پارک‌ها گزینه بهتری برای شما هستند. اما اگر به‌دنبال خواب راحت‌تر نوزادتان هستید و فضای کافی و بزرگی دارید، می‌توانید از گهواره استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: تخت کنار مادر بهتر است یا گهواره؟

انتخاب تخت مناسب برای نوزاد، یکی از دغدغه‌های مهم والدین است. دو گزینه محبوب در این زمینه، تخت و پارک‌ها و گهوار‌ها هستند. هر کدام از این دو محصول، مزایا و معایب خاص خود را دارند که انتخاب را برای شما آسان‌تر می‌کنند. در این مطلب، به بررسی مزایا، معایب و ویژگی‌های هر کدام از این دو وسیله پرداختیم. به‌طور کلی، اگر فضای خانه و اتاق کودک شما کوچک است و به‌دنبال یک محصولی هستید که چند منظوره باشد، تخت و پارک بازی گزینه‌ای مناسب است؛ اما اگر فضای بزرگی دارید و به‌دنبال خواب راحت کودکتان هستید، خرید گهواره برای شما گزینه مناسب‌تری‌ست. اگر در این زمینه یا خرید سیسمونی نیاز به کمک دارید، می‌توانید از کارشناسان سیسمونی مریم کمک بگیرید.

منبع ++

تخت و پارک بهتر است یا گهواره؟

انتخاب بین تخت و پارک و گهواره، به نیازها و شرایط شما و نوزادتان بستگی دارد؛ زیرا هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند.

هنگام خرید تخت و پارک یا گهواره باید به چه نکاتی توجه کرد؟

+ ایمنی
+ اندازه
+ راحتی
+ قابلیت تنظیم ارتفاع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من