۰۲۱-۴۴۰۳۰۳۰۸

آدرس: تهران، بلوار فردوس شرق، روبروی آیریک سنتر جنوبی، بالای بانک شهر

جشنواره عیدانه سیسمونی مریم تا عید غدیر
۱۰ درصد تخفیف + ارسال رایگان
فهرست عناوین مطلب
خانه / مجله سیسمونی مریم / راهنمای خرید / بهترین مدل تخت کنار مادر چه ویژگی‌هایی دارد؟

بهترین مدل تخت کنار مادر چه ویژگی‌هایی دارد؟

بهترین مدل تخت کنار مادر

تخت کنار مادر، نوعی تخت نوزاد است که در کنار تخت والدین قرار می‌گیرد. این وسیله، به والدین کمک می‌کند تا کودک خود را در کنارشان قرار داده و با خیالی آسوده همراه با او بخوابند. ارتفاع قابل تنظیم و بندهای محافظتی این تخت‌ها، ایمنی کودک شما را تضمین می‌کنند. طراحی هوشمندانه آن‌ها به‌گونه‌ای است که روند نگهداری از نوزاد را برای شما آسان‌تر می‌کنند. برای مثال، جیب‌های موجود در دو طرف این وسیله، این امکان را می‌دهند تا بتوانید وسایل ضروری‌‌ نوزاد، از جمله دستمال مرطوب، پوشک و شیشه شیر را در آن‌ها قرار دهید. با داشتن این ویژگی، دیگر نیاز نیست در نیمه‌های شب برای عوض‌کردن پوشک کودک، زحمت زیادی بکشید. از این مزایا در صورتی می‌توانید استفاده کنید که بهترین مدل تخت کنار مادر را برای کودک خود خریداری کنید. در ادامه، بهترین مدل این محصول و ویژگی‌های آن را بررسی می‌کنیم. همراه سیسمونی مریم بمانید.

مزایا و ویژگی‌های تخت کنار مادر

تخت‌خواب‌های کنار مادر، دارای مزیت‌ها و ویژگی‌های گوناگونی هستند. دانستن آن‌ها، به شما کمک می‌کنند تا در انتخاب بهترین مدل تخت کنار مادر، به مشکل نخورید و یک انتخاب درست داشته باشید. در ادامه، به بررسی مزایا و ویژگی‌های تخت کنار مادر می‌پردازیم.

مزایای تخت کنار مادر

 • راحتی والدین: طراحی این مدل تخت‌ها به‌گونه‌ای است که دقیقاً در کنار تخت شما قرار می‌گیرند؛ بنابراین شما در طول شبانه‌روز به‌راحتی می‌توانید به کودک خود دسترسی داشته باشید. این ویژگی، باعث می‌شود شیردادن نوزاد و عوض‌کردن پوشک او برای شما راحت‌تر باشد.
 • ایمن‌بودن کودک در طول شبانه‌روز: با قراردادن کودک در یک تخت جداگانه و نزدیک به خود، می‌توانید در طول شبانه‌روز مراقب او باشید. این موضوع، از بروز حوادث خطرناک مختلف برای کودک جلوگیری می‌کند.
با تخت کنار مادر می‌توانید در طول شبانه‌روز به‌راحتی به کودک خود دسترسی داشته باشید.
با تخت کنار مادر می‌توانید در طول شبانه‌روز به‌راحتی به کودک خود دسترسی داشته باشید.
 • بهبود پیوند عاطفی بین کودک و والدین: تحقیقات نشان داده‌اند که خواب مشترک، باعث بهبود پیوند بین والدین و کودکان می‌شود. با نگه‌داشتن کودک در نزدیکی خود، می‌توانید ارتباط قوی‌تری با کودک خود ایجاد کنید.
 • آموزش استقلال به نوزادان: تخت کنار مادر، در آموزش استقلال به کودکان اثرگذار است. نوزادانی که در کنار تخت مادر می‌خوابند، کم‌کم به خوابیدن در تخت خود عادت می‌کنند.
 • کاهش استرس والدین: استفاده از این محصول، به کاهش استرس والدین کمک می‌کند. والدینی که نوزاد خود را در کنار خود قرار می‌دهند، دیگر نگران این موضوع نیستند که نوزادشان در طول شب بیدار شود و نیاز به مراقبت داشته باشد.
 • افزایش احساس امنیت کودکان: نوزادان در نزدیکی والدین خود، احساس امنیت بیشتری خواهند داشت. بهترین مدل تخت‌خواب کنار مادر، به نوزادان این امکان را می‌دهد که در نزدیکی والدین خود بخوابند و احساس آرامش و امنیت بیشتری داشته باشند.

ویژگی‌های تخت کنار مادر

 • وزن سبک: بهترین مدل تخت کنار مادر، دارای وزن سبکی است تا بتوان به‌راحتی آن را جابه‌جا کرد.
 • طراحی جمعوجور: این تخت‌های کنار مادر، نسبت به تخت‌خواب‌های عادی، جمع‌و‌جور‌تر هستند و فضای کمتری اشغال می‌کنند.
 • قابلیت تنظیم ارتفاع: ویژگی تنظیم ارتفاع این تخت‌ها کمک می‌کند تا با تخت مادر هم‌سطح شوند. این ویژگی، دسترسی والدین به نوزاد را آسان‌تر کرده و خطر افتادن آن را کاهش می‌دهد.
 • قابلیت تنظیم شیب: برخی از تخت‌های کنار مادر، دارای قابلیت تنظیم شیب هستند. این ویژگی برای کودکانی که دچار رفلاکس معده می‌شوند، مفید است.
 • چرخ‌های ترمزدار: این تخت‌ها، باید دارای ترمزهایی برای چرخ‌ها باشند تا هنگام حرکت نوزاد، تخت به‌طور ناگهانی حرکت نکند.
 تخت‌های کنار مادر، نسبت به تخت‌خواب‌های عادی، جمع‌و‌جور‌تر هستند و فضای کمتری اشغال می‌کنند.
تخت‌های کنار مادر، نسبت به تخت‌خواب‌های عادی، جمع‌و‌جور‌تر هستند و فضای کمتری اشغال می‌کنند.
 • محافظهای جانبی: تخت کنار مادر، دارای محافظ‌های محکمی است که از افتادن کودک جلوگیری می‌کند.
 • کاور قابل شستشو: کاورهای تخت کنار مادر قابل شستشو هستند. این ویژگی، کمک می‌کند تا بتوانید آن را به‌راحتی تمیز کنید.
 • سبد لوازم جانبی: برخی از تخت‌های کنار مادر، دارای یک سبد برای قراردادن لوازم‌های جانبی هستند. با داشتن این ویژگی، می‌توانید وسایل ضروری مانند پوشک، شیشه شیر و دیگر لوازم را در آن قرار دهید.
 • آویز اسباب‌بازی: برخی از مدل‌های تخت‌های کنار مادر، دارای آویز اسباب‌بازی هستند و می‌توانند کودک را تا ساعت‌ها سرگرم نگه دارند.

نکاتی که پیش از خرید تخت کنار مادر باید در نظر بگیرید

تخت کنار مادر، یکی از وسایلی است که به شما کمک می‌کند با خیالی آسوده در کنار فرزند خود استراحت کنید. انتخاب بهترین مدل تخت کنار مادر و اضافه کردن آن به لیست سیسمونی، اهمیت زیادی دارد. بهره‌بردن از مزایا و ویژگی‌های گفته شده در صورتی امکان‌پذیر است که خرید درستی داشته باشید. قبل از خرید تخت کنار مادر برای کودک خود، نیاز است چند نکته مهم و اساسی را در نظر داشته باشید تا دچار اشتباه نشوید. در این بخش، این نکات را توضیح می‌دهیم.

 • ایمنی تخت: ایمنی تخت کنار مادر، از اهمیت زیادی برخوردار است. این وسیله، باید دارای حفاظ‌های جانبی محکمی باشد تا از افتادن کودک جلوگیری کند. همچنین باید دارای چرخ‌های ترمزدار باشد تا هنگام حرکت‌کردن نوزاد، تخت به‌طور ناگهانی تکان نخورد.
 • راحتی در استفاده: تخت کنار مادر، باید راحتی شما و کودکتان را فراهم کند. اگر اندازه آن به‌گونه‌ای است که در اتاق خواب شما قرار نمی‌گیرد یا دارای قابلیت حمل نیست، بهتر است که به‌دنبال محصول مناسب‌تری باشید.
 • سن نوزاد: هنگام خرید تخت کنار مادر باید به سن نوزاد خود توجه کنید تا دچار اشتباه در انتخاب نشوید.
تخت کنار مادر، باید دارای حفاظ‌های جانبی محکمی باشد تا از افتادن کودک جلوگیری کند.
تخت کنار مادر، باید دارای حفاظ‌های جانبی محکمی باشد تا از افتادن کودک جلوگیری کند.
 • اندازه مناسب تخت: تخت کنار مادر، باید اندازه مناسبی داشته باشد تا نوزاد به‌راحتی در آن جا شود. توجه داشته باشید تخت به اندازه کافی بزرگ باشد تا کودک بتواند در آن به‌راحتی غلت بزند.
 • جنس تخت: تخت‌های مادر از جنس‌های مختلفی مانند فلز، چوب یا پلاستیک تهیه می‌شوند. جنس تخت، باید محکم و بادوام باشد تا بتواند وزن نوزاد را تحمل کند و زود آسیب نبیند.
 • ویژگیهای اضافه: برخی از مدل‌های تخت کنار مادر، دارای ویژگی‌های اضافه و کاربردی‌ مانند قابلیت تنظیم ارتفاع، قابلیت تنظیم شیب، کاور قابل شستشو، سبد لوازم جانبی و آویز اسباب‌بازی هستند. اگر به این ویژگی‌ها نیاز دارید، باید هنگام خرید تخت، به آن‌ها توجه کنید.
 • ارتفاع مناسب: هنگام خرید مطمئن شوید که ارتفاع تخت کنار مادر، متناسب با تخت شما است. ضخامت‌های متفاوت تشک‌ها هم در این موضوع تأثیر می‌گذارند، بنابراین به این موضوع باید دقت کنید تا بتوانید به‌راحتی به کودک خود دسترسی داشته باشید.
 • بودجه: تخت‌های کنار مادر، در طیف وسیعی از قیمت‌ها به بازار عرضه می‌شوند. با در نظرگرفتن مقدار بودجه خود، باید دست به انتخاب بزنید.

بیشتر بخوانید: انواع تخت کنار مادر

بهترین مدل تخت کنار مادر

بهترین مدل تخت‌خواب کنار مادر، مدلی است که با توجه به نیاز و بودجه شما، بهترین ویژگی‌ها را داشته باشد. هنگام خرید این تخت‌ها برای کودک خود، باید به ویژگی‌هایی که در بالا اشاره کردیم توجه کنید تا بهترین مدل را بتوانید خریداری کنید. در ادامه به چند مورد از کلیدی‌ترین ویژگی‌هایی که باید در بهترین مدل تخت‌خواب کنار مادر جستجو کنید، اشاره می‌کنیم.

 • قابلیت تنظیم ارتفاع: با این ویژگی می‌توان، تخت کنار مادر را با تخت والدین هم‌سطح کرد و کارهای مراقبتی نوزاد را به‌راحتی انجام داد.
 • امنیت: امنیت تخت‌خواب را باید در اولویت‌ قرار داد. ویژگی‌هایی مانند محافظ‌های جانبی و قفل‌های ایمنی لازم هستند تا به کودک آسیبی نرسد.
 • قابلیت جداشدن: برخی از تخت‌های کنار مادر را می‌توان تبدیل به یک تخت مستقل کرد. این ویژگی کمک می‌کند برای مدت زمان بیشتری بتوانید از این وسیله استفاده کنید.
برخی از تخت‌های کنار مادر را می‌توان تبدیل به یک تخت مستقل کرد.
برخی از تخت‌های کنار مادر را می‌توان تبدیل به یک تخت مستقل کرد.
 • قابلیت تنظیم زاویه: این ویژگی به کودکانی که دچار رفلاکس معده می‌شوند، کمک زیادی می‌کند.
 • قابلیت چرخش تخت: قابلیت چرخش تخت، به مادرانی که دچار مشکل در پاهای خود هستند، کمک زیادی می‌کند.

به‌طور کلی، انتخاب بهترین مدل تخت کنار مادر، به عوامل گوناگونی بستگی دارد که ما به چند مورد از آن‌ها اشاره کردیم. اگر بودجه محدودی دارید، می‌توانید از مدل‌های ارزان‌تر استفاده کنید. در هر صورت، مهم است کیفیت و ایمنی تخت‌خواب را در اولویت قرار دهید. از بهترین مدل‌های تخت کنار مادر می‌توان به تخت کنار مادر برقی ماستلا Mastela Deluxe 3inتخت کنار مادر برقی ماستلا mastela Deluxe 4in1، تخت کنار مادر کیکابو kikkaboo bonne nuit، تخت کنار مادر فیکشن Fiction، تخت کنار مادر آنیمو Animo Neo و تخت کنار مادر چلیکا Chelika ساینا اشاره کرده که هر کدام مشخصات منحصربه‌فردی دارند و شما می‌توانید با ورود به این‌جا با مزایا و ویژگی‌های آن‌ها بیشتر آشنا شوید.

مقدار بودجه لازم تخت کنار مادر

بودجه لازم برای خرید تخت‌خواب کنار مادر، به عوامل مختلفی از جمله برند، کیفیت ساخت، ویژگی‌ها و امکانات متنوع و کاربردی تخت بستگی دارد. در ساخت تخت‌های ارزان‌تر، معمولاً از مواد باکیفیتی استفاده نشده است و ممکن است ویژگی‌های ایمنی کمتری داشته باشند. همچنین، ممکن است قابلیت‌های کاربردی‌ مانند تنظیم ارتفاع یا قابلیت جداشدن را نداشته باشند. در مقابل، تخت‌های گران‌تر، معمولاً از مواد باکیفیت‌تری ساخته شده و دارای ویژگی‌های ایمنی بیشتری هستند.

همچنین، دارای قابلیت‌های گوناگونی مانند تنظیم ارتفاع، قابلیت جداشدن و قابلیت تنظیم زاویه هستند. قیمت تخت‌های کنار مادر در سیسمونی مریم از ۴ میلیون تومان شروع می‌شود و با توجه به داشتن ویژگی‌های گوناگون، قیمت آن‌ها تغییر می‌کند. در نهایت، انتخاب تخت مناسب کنار مادر، به نیاز و بودجه شما بستگی دارد.

بهترین زمان استفاده از تخت کنار مادر، ماه‌های اول پس از تولد نوزاد است.
تخت کنار مادر عموماً دارای قابلیت‌های گوناگونی مانند تنظیم ارتفاع، قابلیت جداشدن و قابلیت تنظیم زاویه است.

تخت کنار مادر، یک وسیله کاربردی برای والدین به حساب می‌آید و مزایای زیادی دارد. این وسیله، به مادران کمک می‌کند تا در طول شب به‌راحتی به کودک خود، دسترسی پیدا کرده و از او مراقبت کنند. همچنین، باعث کاهش استرس والدین می‌شود و به آن‌ها کمک می‌کند تا خواب راحت‌تری داشته باشند. به یاد داشته باشید استفاده از این وسیله، باید با رعایت نکات ایمنی انجام شود تا به کودک آسیبی نرسد. هنگام خرید سیسمونی و اقلامی چون تخت، مطمئن شوید دارای ویژگی‌های ایمنی مناسب مانند محافظ‌ها و قفل‌های ایمنی باشد. تخت کنار مادر را باید به درستی در کنار تخت خود قرار دهید تا از سقوط نوزاد پیشگیری کنید. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در زمینه استفاده از تخت کنار مادر برای فرزندتان دارید، کارشناسان سیسمونی مریم، می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

منبع +++++

آیا می‌توان از تخت کنار مادر در کنار تخت‌خواب‌های دو نفره استفاده کرد؟

بله! می‌توان تخت کنار مادر را در کنار تخت‌های دو نفره قرار داد. هنگام انجام این کار، توجه داشته باشید تخت کنار مادر را به درستی در کنار تخت خود قرار دهید تا از سقوط نوزاد جلوگیری کنید.

تخت کنار مادر را چگونه می‌توان تمیز کرد؟

این وسیله را می‌توان با کمک یک پارچه مرطوب و شوینده تمیز کرد. همچنین می‌توانید از یک جاروبرقی هم برای انجام این کار کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من