۰۲۱-۴۴۰۳۰۳۰۸

آدرس: تهران، بلوار فردوس شرق، روبروی آیریک سنتر جنوبی، بالای بانک شهر

جشنواره عیدانه سیسمونی مریم تا عید غدیر
۱۰ درصد تخفیف + ارسال رایگان
فهرست عناوین مطلب
خانه / مجله سیسمونی مریم / لایف استایل / روش چیدمان سیسمونی نوزاد: 10 ترفند جالب برای دکوراسیون شیک‌تر

روش چیدمان سیسمونی نوزاد: 10 ترفند جالب برای دکوراسیون شیک‌تر

روش چیدمان سیسمونی نوزاد

یکی از هیجان‌انگیزترین کارها پیش از به دنیا آمدن کودک، خرید سیسمونی و چیدن وسایل نوزاد در اتاق او است. سیسمونی نوزاد وسایل متنوعی دارد که باید با توجه به نیاز خودتان و کودک آن‌ها را بخرید. بنابراین پش از اینکه خرید سیسمونی را شروع کنید، بهتر است اقلام مورد نیازتان را بنویسید و با توجه به اولویت‌ها خرید را انجام دهید. بعد از خرید لیست خرید سیسمونی، باید به چیدمان اتاق کودک فکر کنید. انتخاب دکوراسیون، طرح‌ها و رنگ‌های مناسب، می‌تواند فضای شاد و امنی را برای فرزندتان به همراه آورد. البته چیدمان سیسمونی ممکن است کمی چالش‌برانگیز و دشوار باشد و ممکن است برایتان سؤال باشد که باید چه مواردی را رعایت کنید. در ادامه با سیسمونی مریم همراه باشید تا مهم‌ترین نکات روش چیدمان سیسمونی نوزاد را بررسی کنیم.

مهم‌ترین نکات در انتخاب اتاق نوزاد

به دسترسی مناسب اتاق دقت کنید

مهم‌ترین گام پیش از چیدمان سیسمونی نوزاد، انتخاب اتاق مناسب است. توصیه می‌کنیم اتاقی را انتخاب کنید که دسترسی مناسبی به شما بدهد و نزدیک شما باشد تا بتوانید به سرعت خود را به نوزاد برسانید. از تهویه مناسب اتاق و تأمین گرمایش آن اطمینان پیدا کنید. شما باید بتوانید در فصل‌های مختلف، دمای اتاق کودک را متعادل نگه دارید. دسترسی به نور طبیعی را برای فرزند خود در نظر بگیرید. البته اگر اتاق کودک پنجره دارد، حتماً پرده‌هایی با رنگ و ضخامت مناسب را برای آن تهیه کنید تا خواب راحت‌تری را برای نوزاد فراهم کند.

دسترسی به نور طبیعی را برای فرزند خود در نظر بگیرید.
دسترسی به نور طبیعی را برای فرزند خود در نظر بگیرید.

به نوع دکوراسیون منزل توجه داشته باشید

اگر می‌خواهید اتاق نوزاد با سایر فضاهای خانه مطابقت داشته باشد، بهتر است این هارمونی و هماهنگی را حفظ کنید. اگر در منزل خود دکوراسیون مدرن و امروزی استفاده کرده‌اید، بهتر است برای اتاق کودک نیز تم مدرنی در نظر داشته باشید. این کار باعث می‌شود تا اتاق کودک مانند یک وصله نامناسب به چشم نیاید و همه فضاها و اتاق‌های خانه با هم هماهنگ باشند. به راحتی می‌توانید انواع سبک‌های چیدمان و دکوراسیون، مانند سبک بوهمین، مدرن، روستیک، مینیمال، کلاسیک و تلفیقی را مطابق با منزل خود برای اتاق نوزاد نیز پیاده‌سازی کنید.

در صورت استفاده از دکوراسیون مدرن، بهتر است برای اتاق کودک هم از همین تم استفاده کنید.
در صورت استفاده از دکوراسیون مدرن، بهتر است برای اتاق کودک هم از همین تم استفاده کنید.

رنگ‌های ملایم را در چیدمان سیسمونی نوزاد انتخاب کنید

یادتان باشد رنگ‌های آرامش‌بخش و ملایم دیوارهای اتاق می‌تواند با لوازم مختلف ست شود و هارمونی اتاق را حفظ کند. هنگامی که کودک بزرگ‌تر می‌شود، ممکن است بخواهد رنگ‌های مورد علاقه خود را برای دیوارها انتخاب کند، اما برای نوزادان و خردسالان انتخاب رنگ‌های ملایم و پاستیلی بهتر است و فضای اتاق را آرام‌تر نشان می‌دهد. همچنین چشمان نوزاد را آزار نمی‌دهد.

دقت کنید در ماه‌های اول زندگی کودک قرار است زمان زیادی را در این اتاق سپری کنید، بنابراین به این فکر کنید که چه رنگ‌هایی برای شما نیز آرامش‌بخش است. از به کار بردن رنگ‌های تند و شدید مانند قرمز خودداری کنید.

می‌توانید کاغذدیواری با رنگ‌ها و طرح‌های متنوع و زیبا را نیز به کار برید. مزیت کاغذ دیواری این است که با تغییر دکوراسیون، بزرگ‌تر شدن فرزندتان و نیز برای تنوع می‌توانید آن را به راحتی عوض کنید. از طراحی سقف غافل نشوید، زیرا کودک در ماه‌های اول زندگی زمان زیادی را به پشت می‌خوابد و سقف برای مدت طولانی در برابر چشمان او قرار دارد. می‌توانید طرح‌ها و نقش‌های زیبا و ساده با رنگ‌های آرامش‌بخش را روی سقف طراحی کنید.

نکات مهم برای چیدمان اتاق نوزاد

پیش از چیدمان سیسمونی نوزاد، فضاهای مورد نیاز را در نظر بگیرید

برای اینکه هم شما و هم کودک در اتاق راحت باشید، باید پیش از چیدمان، به فضاهای ضروری توجه کنید. شما در اتاق کودک به طور معمول به چهار فضا مثل فضای خواب، فضای تغذیه و شیردهی، فضای بازی و فضای تعویض لباس و پوشک نیاز دارید که باید هنگام چیدن وسایل این فضاها را در دسترس قرار دهید.

پیش از چیدمان، به فضاهای ضروری توجه کنید.
پیش از چیدمان، به فضاهای ضروری توجه کنید.

در چیدمان سیسمونی نوزاد، همه‌ چیز را ساده نگه دارید

پیش از اینکه خرید سیسمونی و وسایل نوزاد را شروع کنید، بهتر است به سادگی و ملایم بودن فضا توجه کنید. کودک باید در فضایی باشد که احساس آرامش و راحتی کند. بنابراین بهتر است اتاق کودک را شلوغ و پر از وسیله‌های مختلف نکنید. این کار بعد از مدتی کودک را خسته و دلزده می‌کند. بنابراین سادگی را در ذهن خود نگه دارید. یادتان باشد کودک به فضایی برای حرکت‌ کردن، غلتیدن و بازی کردن نیاز دارد، بنابراین بهتر است فضای اتاق را مینیمال نگه دارید و آن را با لوازم زیاد اشغال نکنید.

اتاق کودک را شلوغ و پر از وسیله‌های مختلف نکنید.
اتاق کودک را شلوغ و پر از وسیله‌های مختلف نکنید.

در چیدمان سیسمونی نوزاد، تم رنگی مناسب انتخاب کنید

هیچ قانونی وجود ندارد که وسایل دختران را صورتی و لوازم پسران را به رنگ آبی خریداری کنید. می‌توانید رنگ‌های تیره و روشن را با هم ترکیب کنید یا از ترکیب رنگ‌های گرم و سرد استفاده کنید. همچنین برای اینکه بتوانید به راحتی دکوراسیون را تغییر دهید، رنگ‌های خنثی را نیز به کار ببرید. نکته مهم این است که این رنگ‌ها هارمونی مناسبی داشته باشند و آرامش و زیبایی فضا را حفظ کنند.

پیشنهاد می‌کنیم لوازم بزرگ‌تر و گران‌تر را به رنگ خنثی انتخاب کنید تا در صورت نیاز به تغییر لوازم و دکوراسیون، بتوانید این اقلام را نگه دارید. یک روش چیدمان سیسمونی نوزاد این است که می‌توانید یک تم مشخص برای اتاق فرزند خود انتخاب کنید؛ برای مثال تم‌های ابرقهرمانی، تم پرنسسی، تم یونیکورن یا اسب تک‌شاخ، تم کیتی و تم میکی موس، می‌توانند زیبایی و هارمونی جذابی را به همراه بیاورند و کودک را به فضای اختصاصی خود علاقه‌مند کنند.

برای تغییر دکوراسیون در چیدمان سیسمونی نوزاد از رنگ‌های خنثی استفاده کنید.
برای تغییر دکوراسیون در چیدمان سیسمونی نوزاد از رنگ‌های خنثی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: رنگ بندی در خرید سیسمونی

سرویس خواب و مبلمان مناسب بخرید

تخت، کمد، دراور، صندلی، مبل و گهواره کودک از مهم‌ترین لوازمی هستند که باید برای چیدمان اتاق نوزاد خریداری کنید. بهتر است بخش زیادی از بودجه خود را برای خریدن این وسایل در نظر بگیرید. پیشنهاد می‌کنیم مدل‌هایی را تهیه کنید که فضای کافی را برای فرزندتان فراهم کنند، زیرا کودک به سرعت رشد می‌کند و اگر تخت کوچکی را انتخاب کنید، به زودی مجبور به تعویض آن خواهید شد.

کیفیت این سرویس اهمیت زیادی دارد، بنابراین باید تا جایی که می‌توانید جنس مرغوبی را برای این لوازم در نظر بگیرید. کودک هر چه بزرگ‌تر می‌شود، بیشتر فعالیت می‌کند و جست‌وخیز کردن در خانه را دوست دارد. بنابراین باید به مقاومت وسایل فکر کنید. توصیه می‌کنیم لوازمی را بخرید که بتوانید چندین سال از آن‌ها استفاده کنید و مجبور به تعویض آن‌ها نباشید. همچنین به کیفیت، جنس پارچه و نرمی تشک تخت نوزاد توجه کنید.

تا جای ممکن اجناس مرغوب را برای لوازم خواب در نظر بگیرید.
تا جای ممکن اجناس مرغوب را برای لوازم خواب در نظر بگیرید.

برای اینکه بتوانید فضای محدود و بودجه خود را به خوبی مدیریت کنید، می‌توانید به سراغ آیتم‌های چندکاره بروید. این وسیله‌ها می‌توانند چندین کاربرد برای شما داشته باشند تا در فضا صرفه‌جویی شود؛ برای مثال می‌توانید از میزهای تعویض پوشک استفاده کنید که کشوهای توکار دارند. همچنین تخت‌های دارای کشو و باکس بخرید تا وسایل اضافی را در آن‌ها جای دهید. در کنار این‌ها به جای خرید کمدهای بزرگ، می‌توانید از شلف‌های دیواری زیبا استفاده کنید که روی زمین فضایی را اشغال نمی‌کنند.

خرید فرش را از یاد نبرید

فرقی نمی‌کند کف‌پوش‌های اتاق از چه جنسی باشند، در هر حال حتماً باید به فکر خرید یک فرش برای اتاق فرزندتان باشید. انتخاب ابعاد فرش به فضای اتاق و نوع طراحی آن بستگی دارد. می‌توانید فرش را طوری در اتاق بیندازید که زیر تخت، کمد، قفسه‌ها یا وسایل دیگر نباشد. بنابراین کودک فضای بیشتری برای بازی کردن روی زمین خواهد داشت.

برای کودکان نوپا می‌توانید زیر فرش از موکت نرم استفاده کنید تا امن‌تر باشد و کودک راحت‌تر در اتاق بازی کند و بدود. همچنین حتماً به قابلیت شست‌وشوی آسان فرش اتاق نوزاد توجه کنید، زیرا کودکان ممکن است نوشیدنی‌ها و خوراکی‌ها را روی آن بریزند. بنابراین باید بتوانید آن را به راحتی تمیز کنید.

انتخاب ابعاد فرش به فضای اتاق و نوع طراحی آن بستگی دارد.
انتخاب ابعاد فرش به فضای اتاق و نوع طراحی آن بستگی دارد.

لوازم مهم را در دسترس نگه دارید

بهتر است روش چیدمان سیسمونی نوزاد به شکلی باشد که بتوانید به اقلام مهم به راحتی دسترسی داشته باشید. توصیه می‌کنیم لوازمی را که به طور روزانه به آن‌ها نیاز دارید، در قفسه‌های در دسترس و پایین قرار دهید. می‌توانید کشوهای زیر میز تعویض پوشک را برای لوازم روزانه پرکاربرد در نظر بگیرید.

پوشک‌ها، لباس‌های خانه، شیشه شیر، دستمال مرطوب و دیگر اقلام ضروری باید در اتاق طوری چیده شوند که به راحتی قابل دسترس باشند. همچنین می‌توانید لوازمی مانند بعضی از اسباب‌بازی‌ها، لباس‌های فصلی و اقلام اضافی را که کاربرد کمتری دارند، در قفسه یا جعبه قرار دهید و آن‌ها را زیر تخت بگذارید.

روش چیدمان سیسمونی باید به شکلی باشد که به اقلام مهم به راحتی دسترسی داشته باشید.
روش چیدمان سیسمونی باید به شکلی باشد که به اقلام مهم به راحتی دسترسی داشته باشید.

تخت نوزاد را در جای مناسب قرار دهید

یکی از مهم‌ترین مواردی که در روش چیدمان سیسمونی نوزاد باید به آن توجه کنید، قرار دادن تخت در اتاق است. تخت کودک را جایی بگذارید که بتوانید راحت‌تر آن را ببینید. اگر تخت نوزاد دارای نرده‌های محافظ است می‌توانید آن را از دیوارها فاصله دهید، اما تخت‌های کنار دیوار حس امنیت، آرامش و دنج بودن را به اتاق می‌دهند. همچنین دقت کنید تخت نوزاد را از پنجره‌ها، کمد، قفسه‌ها، قاب عکس‌ها و لوازم شیشه‌ای فاصله دهید.

تخت کودک را جایی بگذارید که بتوانید راحت‌تر آن را ببینید.
تخت کودک را جایی بگذارید که بتوانید راحت‌تر آن را ببینید.

از تزیینات جانبی غافل نشوید

شما می‌توانید در کنار حفظ سادگی فضا برای اتاق کودک از آیتم‌های تزیینی نیز استفاده کنید. به کار بردن قاب عکس‌های اولین تصاویر کودکتان، طرح‌های زیبا روی دیوار، ریسه‌های نورانی در اطراف کمد و فقسه‌ها، آویزان کردن اسباب‌بازی‌ها و آیتم‌های کوچک از سقف، استفاده از تور یا حریر نازک برای تزیین تخت، می‌تواند فضا را زیبا و جذاب‌تر کند.

به کار بردن طرح‌های زیبا روی دیوار برای تزیین تخت، می‌تواند فضا را زیبا و جذاب‌تر کند.
به کار بردن طرح‌های زیبا روی دیوار برای تزیین تخت، می‌تواند فضا را زیبا و جذاب‌تر کند.

منظم‌ بودن را فراموش نکنید

کنار تمام نکاتی که برای روش چیدمان سیسمونی کودک بیان شد، یادتان باشد منظم بودن اتاق یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید رعایت کنید. بهتر است اتاق کودک را پر از اسباب‌بازی‌های مختلف نکنید. این کار اتاق را شلوغ و نامرتب نشان می‌دهد.

  • پیشنهاد می‌کنیم کمد کودک و قفسه‌ها را منظم بچینید. برای مثال می‌توانید لباس‌های نوزادی را از لباس‌های سایز بزرگ‌تر جدا کنید. همچنین لباس‌های مهمانی و مناسب بیرون از خانه را از لباس‌های خانه جدا قرار دهید.
  • برای آویزان کردن لباس‌های مناسب مهمانی می‌توانید از رگال استفاده کنید.
  • لوازم حمام، حوله‌ها و پارچه‌ها را در یک قفسه یا کشوی مجزا قرار دهید تا به راحتی قابل دسترس باشند.
  • منظم بودن کمد به شما کمک می‌کند تا همه‌چیز را راحت‌تر پیدا کنید.
بهتر است اتاق کودک را پر از اسباب‌بازی‌های مختلف نکنید.
بهتر است اتاق کودک را پر از اسباب‌بازی‌های مختلف نکنید.

ایمنی فضا را در نظر بگیرید

برای اینکه همیشه خیالتان راحت باشد، پیشنهاد می‌کنیم فضای اتاق را تا حد ممکن ایمن نگه دارید. لوازم شکستنی و شیشه‌ای را در اتاق قرار ندهید. همچنین بهتر است از وسایلی استفاده کنید که از مواد باکیفیت ساخته شده‌اند و برای سلامتی کودک بی‌ضرر هستند. وقتی که کودک حرکت کردن سینه‌خیز یا راه‌ رفتن را شروع می‌کند، بهتر است کف اتاق کاملاً نرم باشد و لوازم نوک‌تیز را از سر راه کودک بردارید.

لوازم شکستنی و شیشه‌ای در اتاق کودک قرار ندهید.
لوازم شکستنی و شیشه‌ای در اتاق کودک قرار ندهید.

چیدن لوازم اتاق نوزاد می‌تواند هم هیجان‌انگیز و هم دشوار باشد. شما باید جنبه‌های مختلف را در نظر بگیرید تا بتوانید به بهترین دکوراسیون و چیدمان دست پیدا کنید. در روش چیدمان سیسمونی نوزاد، رعایت هارمونی رنگی، در دسترس بودن اقلام و وسایل مهم، امن بودن جای تخت، انتخاب پرده مناسب، استفاده از آویزها، قاب عکس‌ها و طرح‌های تزیینی، می‌توانند نتیجه بی‌نظیر و زیبایی را به دنبال داشته باشند.

بنابراین بهتر است به این نکته‌ها توجه کنید و در چیدمان لوازم از آن‌ها استفاده کنید. در این مطلب سعی کردیم درباره روش چیدمان سیسمونی نوزاد صحبت کنیم و مهم‌ترین نکات برای طراحی اتاق فرزند عزیزتان را بیان کنیم. اگر قصد خرید سیسمونی را دارید و می‌خواهید چیدمان درستی از وسایل اتاق فرزندتان داشته باشید، کافی است با ما تماس بگیرید و سؤالات و نظرات خود را با کارشناسان ما در سیسمونی مریم در میان بگذارید.

منبع +++

چه نکاتی در چیدمان اتاق نوزاد اهمیت دارد؟

+ فضاهای مورد نیاز را در نظر بگیرید.
+ همه‌ چیز را ساده نگه دارید.
+ تم رنگی مناسب انتخاب کنید.
+ سرویس خواب و مبلمان مناسب را بخرید.
+ خرید فرش را از یاد نبرید.
+ لوازم مهم را در دسترس نگه دارید.
+ تخت نوزاد را در جای مناسب قرار دهید.
+ از تزیینات جانبی غافل نشوید.
+ منظم‌ بودن را فراموش نکنید.
+ ایمنی فضا را در نظر بگیرید.

چه نکاتی در انتخاب اتاق نوزاد اهمیت دارد؟

+ به دسترسی مناسب اتاق دقت کنید.
+ به نوع دکوراسیون منزل توجه داشته باشید.
+ رنگ‌های ملایم را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من